Sahil Mah. Yalı Cad. No:3/A
0(226) 352 07 24 - 0553 979 32 55

Sepetim

Toplam:
14.520,00 ₺

Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

 

Uzmanlıkla kurulmuş Yalova Hırsız Alarm Sistemleri için bizimle iletişim kurun.

Ücretsiz keşif ve Fiyat Bilgisi için 0(226)352 07 24 veya 0553 979 32 55 numaralı telefondan bizi arayın.


Alarm Sistemleri Nelerdir? Alarm Sistemlerinin Çalışma Prensibi Nedir?

 

   Günümüz dünyasında gelişen teknolojiyle beraber alarm sistemleri de kullanıldığı alana göre farklılaşmıştır. Ev ve ofislerin yanı sıra, artık tüm mekanlarda kullanılan güvenlik ürünleri yüksek düzeyde koruma sağlamaktadır. Sadece yangın gibi felaketlerde değil, gaz kaçağı, hırsızlık ya da su baskınları gibi durumların da önüne geçmektedir.

   İç ve dış mekanlar için kurulan alarm sistemleri, ihtiyaçlarınıza göre geliştirilmiştir. Bu anlamda etkili çözümler sağlayarak tehlike arz eden olaylarda kendini göstermektedir. Güvenlik sistemleri içinde en dikkat çekici ürünler kameralar ve sinyalizasyon ekipmanları olmaktadır.

   İster bireysel ister kurumsal olarak tercih edebileceğiniz bu ürünler, tehdit anında harekete geçer ve acil müdahaleler için gerekli ikazlarda bulunur. Alarm sistemleri oldukça gelişmiş bir elektronik düzeneğe sahiptir. Bu sebeple kendinizi rahatlıkla emniyette hissedebilirsiniz.

   Bebeğiniz içeride kilitli kalmış olabilir ya da ocağınızda yemek unutmuş olabilirsiniz. Bu tür acil durumlarda yaşanabilecek tehlikeli durumların önüne geçen sinyalizasyon ürünleri sayesinde anında müdahale sağlanmaktadır.

   Panik butonu adı verilen ve mobil cihazlar üzerinden de kullanılabilen bu güvenlik hizmeti sayesinde anlık olarak merkeze haber gönderebilirsiniz. Alarm sistemleri hakkında bilgi edinen ve deneyimleyen pek çok kullanıcı, bu ürünleri güvenle kullanmaktadır. Ayrıca kolay bir kurulumu olmakla beraber size rahat bir ortam yaratmaktadır.

 

Ev Alarm Sistemleri Nelerdir?

 

   Kişinin can ve mal güvenliğini sağlamak için geliştirilen ev alarm sistemleri, özellikle artan suç oranlarına karşı alınan önlemlerden biridir. Eğer evinizin güvenliği açısından kendinizi rahatsız ve endişeli hissediyorsanız alarmlar sayesinde sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Güvenli bir ortamda yaşamınızı sürdürmenizi sağlayacak olan bu sistem içerisinde gaz kaçağı, hırsız, yangın, su baskını, tıbbi yardım ve panik alarmı gibi opsiyonlar yer almaktadır.

   Tüm bunlara ek olarak evinizi hem içeriden hem de dışarıdan kontrol etme imkanınız bulunmaktadır. Kamera sistemleri sayesinde gerekli kontrolleri yapabilir ve ihtiyacınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. Canınızla birlikte paranızı da korumaya yarayan alarm sistemleri için önemli olan, yaşanabilecek kayıpları ortadan kaldırmaktır.

   Ayrıca güvenlik sistemi kurulan mekanlara izinsiz girişleri de engelleyebilir ve kendinize daha huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. Bu sistemler sayesinde oluşabilecek riskler azaltılmakta ve bulunduğunuz mekanı kontrol altına almanız sağlanmaktadır. Ev alarm sistemleri fiyatları ise markasına göre farklılık göstermektedir.

 

İşyeri Alarm Sistemleri Nelerdir? Nasıl Olmalıdır?

 

   İşyeri alarm sistemleri, herhangi bir aksilik, unutkanlık veya dikkatsizlik sonucu oluşabilecek maddi zararların önüne geçmek için tasarlanmıştır. Bu anlamda dış dünyadan gelebilecek tehditleri minimuma indirmek adına çokça tercih edilmektedir. Ani bir şekilde gelişen tehlikeli durumlar için özel olarak geliştirilmiş olan işyeri alarm sistemleri, pratik bir şekilde monte edilebilmektedir.

   Kendinizi güvende hissetmeniz için pek çok güvenlik ekipmanı bulunmaktadır. Bu sayede aklınız rahat eder ve bulunduğunuz yaşam alanının da güvenlik seviyesi artar. Belli bir sorumluluk altında olan yöneticiler için çalışanların can güvenliğini sağlamak en önemli gereksinimlerinden biridir. İşyeri sahiplerinin özellikle tercih ettiği alarm sistemleri, ofis ortamında oluşabilecek herhangi bir maddi kaybın da önüne geçmektedir.

   Kurumsal alanlarda, güvenlik alanında tercih edilecek kameraların kayıt altına alabilen modellerden olması önemlidir. Bu sayede herhangi bir güvenlik sorununda kayıtlar tekrar gözden geçirilebilir ve sorun tespiti yapılabilmektedir.

 

Güvenlik Alarm Sistemleri ve Kamera Alarm Sistemleri Nelerdir? En Yenilikçi Yaklaşımlar Hangileridir?

 

   Alarm sistemleri için farklı özellikler geliştirilmiş olup bu sayede bulunduğunuz alan güvenli hale getirilmektedir. Oluşabilecek riskleri en aza indiren güvenlik ve kamera alarm sistemleri, mobil cihazlar üzerinden de kontrol edilebilmektedir. Ev ya da işyerinizi canlı olarak takip edebilir ve telefonunuzdan kamera görüntülerini izleyebilirsiniz.

   Özellikle hırsızlığa karşı geliştirilen güvenlik alarm sistemleri, sizi korumak adına bu tür kötü niyetli girişimlerin önüne geçmektedir. Hatta arzu ederseniz caydırıcı olması açısından yüksek ses düzeyinde alarm imkanı da sağlanmaktadır. Güvenlik sistemleri kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır.

   Kablolu olan sistemlerde tuş takımları, hareket dedektörü ve siren gibi aparatlar bulunmaktadır. Bu ekipmanların bir araya gelmesi kablolar vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Sigorta kutusundan kablo çekilir ve panel kutusuna bağlanacak şekilde organize edilir. Aynı şekilde telefon bağlantısı sağlanır ve bu sayede alarm sistemleri harekete geçebilmektedir.

   Fakat kablosuz sistemlerde herhangi bir hareket dedektörüne veya manyetik kontak yerleşiminde kabloya ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sayede ortaya kirli bir görüntü çıkmamakta ve kullanıcıların estetik zevkine uygun bir görünüm elde edilmektedir.

   Çoğu kullanıcı artık kablosuz güvenlik kamerası kullanımına yönelmekte ve yenilikçi tasarımları tercih etmektedir. Özellikle kayıt altına alabilme ve anlık olarak uzaktan takip edilme imkanlarıyla alarm sistemleri, her ortama uyum sağlamaktadır.

 

Hırsız Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

 

   Günümüz dünyasında giderek artış gösteren hırsızlık olaylarında yaşanan tehlikeler, alarm sistemleri sayesinde en aza indirilmektedir. Özellikle hırsız kameraları, soygun oranlarında büyük bir düşüş yaşanmasını sağlamakta ve sizi olası risklerden korumaktadır. Bu kameralar ev ya da ofis ortamını, hem iç hem de dış mekan olarak koruma altına almaktadır.

   Hırsızlık, kaza vb. durumlarda kimlik tespitine kadar yardımcı olan kameralar, çevrenizde gelişen olaylara dahil olduğu için dış mekanda kullanıma oldukça uygundur. Benzer şekilde iç mekanlarda da kullanılabilen hırsız alarm sistemleri, gözden kaçan noktalar için detaylı bir tasarıma sahiptir. Bu sayede ev veya ofisinizde huzurlu bir ortam yaratmanızı sağlar.

   Alacağınız kameraların görüntü kalitesi, tercih yapacağınız modele göre farklılık gösterecektir. Bazı kameralar yüksek kalite standartlarına sahip olmakta ve bu sayede parayı, hatta plakayı bile okuyabilmektedir. Bazı modellerin ise gece görüşleri bulunmaktadır.

   Alarm sistemleri pratik bir menüye sahip olmakla beraber, kullanım şekli de basit ve Türkçe’dir. IP kamera desteği kendiliğinden yer alan analog kameralar, sabit IP gerektirmemektedir. Eğer kullanıcı olarak tercihiniz görüntü yedekleme sisteminden yanaysa, HD görüntü sunan modellerle ilgilenmeniz en doğrusu olacaktır. Bu sayede anlık takip edebilir ve İnternet üzerinden kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Hırsız alarm sistemleri üzerinde kayıt silme opsiyonu bulunmaktadır. Ek olarak 4 ayrı ses girişi bulunan bu ekipmanlar sayesinde istediğiniz kaydı bilgisayara ya da telefona kaydetmeniz mümkündür.

 

Yangın Alarm Sistemleri Nelerdir? En Popüler Markalar Hangileridir?

 

   Yangın alarm sistemleri, yaşanabilecek felaketlere karşı özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Küçük bir kıvılcımın bir anda büyük bir afete dönüşmesine engel olan bu cihazlar, hem maddi hem de manevi kayıpların önüne geçmektedir.

   Olası yangın durumlarında yangın alarmı, dumanı anında algılamaya başlamakta ve bu sayede size gerekli ikazlarda bulunmaktadır. Bu sayede sizi herhangi bir zahmete sokmadan güvenli bir ortam oluşturmaktadır. Ayrıca sahip olduğu hassas dedektörler ile oluşan zehirli gazların solunumunu önlemektedir.

   Yangınlar çok kısa sürede kontrolden çıkabilmektedir. Bu sebeple tercih edeceğiniz yangın alarm sistemleri ile hayatınızı koruma altına almanız mümkündür. Sadece yangın değil, su baskınları gibi durumlarda da kullanılabilen bu sistemler, suyun elektrikli cihazlarla teması sonucu ortaya çıkan tehlikelere engel olmaktadır.

   Tüm bunlara ek olarak Xiaomi, Bosch, HomeCare, Desi ve Fibaro yangın alarm sistemleri konusunda öne çıkan markalar arasında yer almaktadır. Bu anlamda alarm sistemleri fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Evde olmadığınız durumlarda dahi müdahale imkanı sağlayan bu ürünler, minimum zarar riskini hedeflemektedir. Ayrıca panik alarmları sayesinde de aciliyet gereken durumlarda hayatta kalmanız sağlanmaktadır. Durumu kontrol altına alarak yaşanan sağlık sorunuyla başa çıkmanıza yardımcı olmaktadır.

 

Adreslenebilir Yangın Alarm Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

 

   Adreslenebilir yangın alarm sistemleri diğerlerinden farklı olarak yangın durumuyla ilgili tüm detayları gerekli yerlere aktarmaktadır. Günümüzde pek çok alanda tercih edilen bu ürünler özellikle havalimanları, konutsal mekanlar, ticari binalar, büyük hacimli yerler ve yüksek katlı binalarda kullanılmaktadır. Bu sayede geniş hacimli mekanlardaki olası can kaybı minimuma indirilmektedir.

   Ayrıca yangın tahliye senaryolarının da sisteme dahil edilebildiği bu alarm sistemleri, yangın danışmanları tarafından dizayn edilmiştir. Ürüne ait modeller çok çeşitli olmakla beraber; interaktif adresli, dijital adresli ya da analog adresli gibi farklı seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler panel ve saha bileşenleri için geçerli olan haberleşme türüne göre değişkenlik göstermektedir.

   Yangın alarm sistemleri, bazı durumlarda tek bir çatı altından yürütülmelidir. Bu sebeple adreslenebilir güvenlik önlemleri ön plana çıkmakta ve uluslararası protokoller dahilinde bilgi alışverişi imkanı sağlamaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte artık kontrol panelleri de değişmekte ve ağ üzerinden gerekli kontroller rahatlıkla yapılabilmektedir. Adreslenebilir yangın alarm sistemleri en çok şu alanlarda kullanılmaktadır:

 • Alışveriş merkezleri
 • Metro istasyonları
 • Ofis ve ticari yapılar
 • Okullar
 • Havaalanları
 • Oteller
 • Hastaneler vb.

 

 

 

 

İlgili Terimler:yalova alarm fiyat, yalova alarm, yalova hırsız alarm, yalova yangın alarm, yalova panik butonu, yalova su baskın alarm, yalova sesli siren, yalova kablosuz alarm, yalova alarm bataryası, yalova alarm pili, yalova alarm servisi, yalova alarm tamir, yalova opax alarm, yalova servis alarm, 

 

 • Alışveriş merkezleri
 • Metro istasyonları
 • Ofis ve ticari yapılar
 • Okullar
 • Havaalanları
 • Oteller
 • Hastaneler vb.

 

 

 

 

Aradığınızı Bulamıyor musunuz?

Bize ne aradığınızı söyleyin, biz bunun için bir çözüm üretelim. Bizimle iletişime geçin!

veya ARA 0(226) 352 07 24 - 0553 979 32 55