Sahil Mah. Yalı Cad. No:3/A
0(226) 352 07 24 - 0553 979 32 55

Sepetim

Toplam:
14.430,00 ₺

Yalova Laptop Şarj Girişi (Soket) Tamiri ve Değişimi

09 Mayıs

Yalova Laptop Şarj Girişi (Soket) Tamiri ve Değişimi

Yalova Laptop Şarj Girişi (Soket) Tamiri ve Değişimi

   Şarj soketi adaptörden almış olduğu enerjiyi Notebookun çalışması ve bataryanın dolması için kullanan bir geçiş noktasıdır. Şarz Soketi yapısı ve konumu itibariyle önemli bir notebook parçasıdır. Kullanıma ve şarj adaptörüne bağlı olarak kırılmakta veya arızalanmaktadır. Tüm Notebookların Şarj Soketleri aynı değildir, modeline göre değişiklik gösteren soketin arızalanması durumunda bilgisayarı kullanmanız sözkonusu değildir.

 

Yalova Laptop Şarj Girişi (Soket) Tamiri ve Değişimi - 6 Ay Garantili

Laptop şarj girşi tamiri ve değişimi konusunda başta Yalova olmak üzere Aras Kargo anlaşması ile tüm Türkiye 'ye hizmet veren Yalova Bilgisayar; bugüne kadar bir çok kurum, şiket ve binlerce son kullanıcıya notebook şarj girişi tamiri / değişimi ve yedek parça satışı konusunda çözüm sunmuş kurumsal bir bilişim firmasıdır.

Bizler; 1999' dan itibaren 20 yılı aşkın deneyim ve bilgi birikimimiz ile, bozulmuş yada herhangi bir nedenle arızalanmış; AsusToshibaLenovoDellAcerHpSony VaioMsiCasperSamsungExperPackard BellGrundigVestelArçelikMonster ve diğer tüm markaların laptop şarj girişi (soket) tamiri ve değişimi işlemini en uygun fiyatlara ve 3 ay işçilik garantisi ile yapmaktayız. 

Dizüstü bilgisayarlarınızın arıza tespit işlemini ücretsiz yapıyoruz. Müşterilerimize arıza ve fiyat bilgisi vermeden ve onay almadan laptop tamiri yapmıyoruz.

En son fiyat ve bilgi güncelleme: 13.04.2022 12:02

 

Laptop Şarj Girişi (Soket) Arızaları

Dizüstü bilgisayarlarla ilgili en yaygın sorunlardan biri cihazın şarj olmamasıdır. Pil bittikten sonra, güç düğmesine bastığımızda dizüstü bilgisayar açılmıyorsa, çoğu zaman bu, arızalı bir adaptörden yada şarj giriş yerinin bozuk olmasından kaynaklanır.

Bu hasar, anakarta veya diğer bileşenlere zarar verebileceğinden tehlikelidir. Eğer fabrika hatası değilse, bunun nedeni adaptörün yanlış kullanılmasıdır. Fişe takılan güç kablosu dizüstü bilgisayara güç sağlar. Herhangi bir yönde baskı yapmadan gevşek ve serbest olmalıdır .

Laptoplarda Şarj Girişi Nasıl Bozulur ?

 

• Uzatıldığında, çekildiğinde yada fişini çekmek için dizüstü bilgisayarın kablosuna basınç uygulanır ve yavaş yavaş kırılır. Adaptör kablonuz elektrik prizine yetişmiyorsa fazla zorlamayın ve uzatma kablosu kullanın.

• Aynı derecede önemli bir hata, dizüstü bilgisayara şarj cihazı takılıyken taşımak, odadan odaya götürmek ya da torbaya koymak soket kırılma şansını arttırır. Bu şekilde her harekette çok fazla baskı uygularsınız.


yalova laptop şarj girişi degisimi
 


yalova laptop şarj girişi tamiri
 

• Şarj cihazını sık ve gereksiz söküp takmalar aşınmaya ve yıpranmaya neden olur. Şarj cihazının, duvar prizini duvardan çıkararak şarj etmeyi durdurmak en iyisidir.

• Doğru voltaj ve amper değerlerini karşılamayan ve orjinal olmayan adaptör kullanırsanız da soket girişinde hasarlar meydana gelebilir.

Laptoplarda Şarj Girişi Bozulunca Ne Yapmalıyız ?

 

Dizüstü bilgisayardaki şarj girişinin zayıf teması ve zorlanması, diğer birçok arızadan sorumludur. İhmal edebileceğimiz bir şey değildir. Zorla şarj etmeye çalışmak soket girişini zorlamak, sağa sola çekiştirmek oldukça zararlıdır. Bu şekilde yapılan zorlamalar anakartta kısa devrelere neden olabilir. Bu durumda ilk yapmanız gereken bilgisayarınızı kullanmayı bırakmak ve fişini çekmektir. Ayrıca şarj girişi sorunu nedeniyle servisimize gelen dizüstü bilgisayarınızın genel durumunu bilmek için, diğer bileşenlerin de kontrol edilmesi gerekir.

Şarj Girişi Tamiri / Değişimi İşlemi Nekadar Sürer ?

 

Bu işlemi ortalama 2 saat içinde yapıyoruz.
 

Laptop Şarj Girişi Tamiri Fiyatları Ne Kadardır?

Laptop şarj girişi soket tamir yada değişim işçilik fiyatımız 250 TL 'dir.

Whatsapp hattımız üzerinden laptop şarj girişi tamiri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz bize telefon ile 0(226) 352 07 24 yada 0553 979 32 55 ulaşabilirsiniz.

Notebook Şarj Aletini Bu Şekilde Kullanmayın !

Şarj adaptörü bilgisayara takılırken zorlanırsa veya çıkarılırken aniden çekilirse, şarj soket yapısı bozulabilir. Zamanla iğne uçları kırılır veya şarj yuvasında genişleme meydana gelebilir. Zamanında müdahale ile onarılmazsa anakart arızalarına yol açabilir. Bu nedenle oldukça önemli bir arızadır.

İlgili Terimler:

yalova notebook sarj soketi onarım, 

yalova notebook sarj soketi bakım, 
yalova notebook sarj soketi değişimi, 
yalova notebook sarj soketi tamiri, 
yalova notebook sarj soketi arızası, 
yalova 2. el notebook sarj soketi, 
yalova sıfır notebook sarj soketi, 
yalova notebook sarj soketi fan temizliği, 
yalova notebook sarj soketi bios pili, 
yalova notebook sarj soketi power jack, 
yalova notebook sarj soketi usb arızası, 
yalova notebook sarj soketi arızası, 
yalova dizüstü sarj soketi onarım, 
yalova dizüstü sarj soketi bakım, 
yalova dizüstü sarj soketi değişimi, 
yalova dizüstü sarj soketi tamiri, 
yalova dizüstü sarj soketi arızası, 
yalova 2. el dizüstü sarj soketi, 
yalova sıfır dizüstü sarj soketi, 
yalova dizüstü sarj soketi fan temizliği, 
yalova dizüstü sarj soketi bios pili, 
yalova dizüstü sarj soketi power jack, 
yalova dizüstü sarj soketi usb arızası, 
yalova dizüstü sarj soketi arızası, 
yalova laptop sarj soketi onarım, 
yalova laptop sarj soketi bakım, 
yalova laptop sarj soketi değişimi, 
yalova laptop sarj soketi tamiri, 
yalova laptop sarj soketi arızası, 
yalova 2. el laptop sarj soketi, 
yalova sıfır laptop sarj soketi, 
yalova laptop sarj soketi fan temizliği, 
yalova laptop sarj soketi bios pili, 
yalova laptop sarj soketi power jack, 
yalova laptop sarj soketi usb arızası, 
yalova laptop sarj soketi arızası,